הזרקת קולגן

הזרקת קולגן כטיפול אנטי אייג׳ינג

ישנן בימינו מספר בלתי מבוטל של פרוצדורות לא ניתוחיות אשר מטרתן היא אנטי אייג'ינג, כאשר אחד הטיפולים הנפוצים ביותר באסתטיקה רפואית הוא הזרקת קולגן. קולגן הוא חלבון המצוי בגופנו המעניק לעור את החוזק והגמישות שלו – המשיכו לקרוא.

מהי הזרקת קולגן, ולמה צריך אותה?

ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו מייצר פחות ופחות קולגן, וכתוצאה מדבר זה, נוצרים על גבי עור הגוף קמטים, כמו גם נוצר רפיון של העור ואובדן הנפח שלו. כאן נכנסות לתמונה זריקות קולגן, בעוד כי הזרקות קולגן הן טיפול אנטי אייג'ינג פופולרי הכולל הזרקות סינתטיות או טבעיות של קולגן לעור. ההליך עוזר להחזיר נפח שאבד, להחליק קמטים ולשפר את מרקם העור הכללי. זאת, בזמן שבניגוד להליכים פלסטיים-כירורגיים, הזרקת קולגן לא מצריכה התערבות כירורגית או החלמה קשה וממושכת.

למה משמשת הזרקת קולגן, ואילו סוגים קיימים?

הזרקת קולגן משמשת בדרך כלל לטיפול בקמטים עדינים ובקמטי הבעה במצח ובאזורי הפנים, בצוואר ואפילו באזורי הידיים. ישנם מספר סוגים של הזרקות קולגן, בעוד שלכל אחת מההזרקות יש יתרונות וסיכונים הייחודיים לה. אלו הם 2 מהסוגים הפופולאריים:

  1. קולגן סינתטי: זהו הסוג הנפוץ ביותר הנקרא חומצה פולי-L-לקטית. סוג זה של קולגן יכול לעורר את ייצור הקולגן הטבעי בגוף, וכתוצאה מפעולה זו, הוא מייצר תוצאות ארוכות טווח.
  2. חומצה היאלורונית: זהו חומר המצוי באופן טבעי בעור שלנו ובגוף, וסוג זה של קולגן ידוע ביכולתו לשמור על לחות, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית לטיפול בעור נפול ומיובש.

כיצד מתבצעת הזרקת קולגן, ומה משך ההחלמה?

הזרקות קולגן הן הליכים בטוחים ומהירים יחסית, שברוב המקרים יצריכו זמן מינימלי של מנוחה או התאוששות. ההזרקות נעשות באמצעות מחט עדינה, ורוב האנשים אינם חווים כאבים מיוחדים במהלך ההליך. ישנן כמה תופעות לוואי פוטנציאליות כגון נפיחות ואדמומיות, אך לרוב אלו חולפות תוך מספר ימים. ברוב המקרים, התוצאות הן מיידיות ויכולות להימשך בין 6 חודשים לשנה ואפילו עד שנתיים. אבל, שימו לב, שייתכן שיידרשו מספר פגישות לתוצאות מיטביות, בהתאם לתוצאה הרצויה של המטופלים.

היכן לעבור הזרקת קולגן? – מרכז אסתטיקה רפואית

בסופו של דבר, להזרקת קולגן יש שימושים רפואיים-אסתטיים שונים. הזרקות אלו יכולות לעזור לשפר את המראה של צלקות, לתקן עיוותים הנגרמים ממצבים כמו אקנה או פציעות, לעצב את האזורים השונים בפנים ועוד. מכיוון שהשימושים בהליכים אלו יכולים להיות מגוונים ולהשליך ישירות על הבריאות הכללית של מטופלים, חשוב לבחור נכון את המרכז לאסתטיקה רפואית. אם אתם צריכים סיוע נוסף בכך ==> צרו עמנו קשר כעת וקבלו מידע הרלוונטי לכם.